Typ oblasti:

Je to průsečík dvou pozoruhodných oblastí:

Drahanská vrchovina – jejíž součástí je turisticky nejzajímavější Moravský kras (chráněná krajinná oblast, punkevní jeskyně, Macocha.

Českomoravská vrchovina – patří k nejstarším pohořím Českého masívu, nejblíže máme ke chráněné krajinné oblasti Žďárské Vrchy s nejvyšším bodem Devět skal 836 m.

Volný čas:

Porčův mlýn Býkovice

Přijďte si prohlédnout unikátní funkční mlýn na horní vodu. Budete účastni skutečného mletí obilí s odborným výkladem pana mlynáře. Prohlédnete si celý mlýn, ale také vodní kolo a celé mlýnské složení v chodu. Občerstvit se můžete v “Krčmě u mlýna”, která je přímo na břehu mlýnského rybníka. Rybník nabízí i možnost rybaření. Chycenou rybu vám rádi připravíme dle Vašeho přání. Mlýn obsahuje romantické ubytování a možnost stylového svatebního obřadu. Navštivte stránky mlýna: Vodní mlýn Morava

Porcuv-mlyn-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Tenisový kurt (300m)

Multifunkční hřiště v Býkovicích můžete využít na tenis, nohejbal,…

Krytý bazén, pára, wellness,…(300m)

Toto a mnohem více můžete využít přímo v hotelu U Tří volů v Býkovicích. Po masáži a bazénu sklenka vína či vychlazený plzeňský mok na zdraví.

Bazen-Bykovice-Lysice-Wellness-Para-Sauna-Masaze-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Paragliding

Kousek jsou ideální podmínky pro paragliding a to jak motorový, tak bezmotorový. Uskutečňují se zde kurzy s nejznámější paraglidingovou školou Jožky Káčera. Více informací o kurzech naleznete na stránkách Paragliding.

Rybaření v Býkovicích

U Porčova mlýna se nachází rybník Býkovec, kde Vám dokonce, v místní krčmě, půjčí i prut. Chycenou rybu Vám rádi připraví dle Vašeho přání – čerstvé ryby na grilu.

Ovečky a kozy u mlýna

Projděte se ve velké ohradě a pohlaďte si tato jedinečná zvířata. Je dokázáno, že chvíle strávená se zvířaty snižuje nejen úzkost a stres každodenního života, ale i krevní tlak, srdeční tep a dokonce i hladinu cholesterolu. Pokud jste z města, příroda vám zkrátka udělá dobře. Mlynář Porčova mlýna v Býkovicích Vám určitě poví víc…

Ovce-Koza-Porcuv-mlyn-Rybnik-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Moravský kras – podhůří Českomoravské vrchoviny

Moravský kras s hlubokými lesy, které vybízí k procházkám, k houbaření a výletům po značených stezkách pěšky nebo na horských kolech. Patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž největší 4 jsou přístupné veřejnosti. Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně, Balcarka a Sloupsko-šošůvské jeskyně.

Propast Macocha (25 minut autem)

Propast Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě. Možnost prohlídek, plavení zatopenou punkevní jeskyní na lodích. Je to nejdelší jeskynní systém v ČR – 35 kilometrů.

Punkevni-jeskyne-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Rozhledna Kozárov (10 minut autem)

Rozhledna s vyhlídkovou terasou ve výšce 24m, výhledy na Jeseníky, Pálavské vrchy, Moravský kras – podhůří Českomoravské vrchoviny.

Rozhledna-Kozarov-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-140x150

Arboretum Borotín (30 minut autem)

Nesmíme zapomenout na Arboretum Borotín na Boskovicku, bylo založeno již v roce 1918, v současné době je téměř hotová jeho rekonstrukce. K vidění jsou zde ukázky rodinných zahrádek, bonsaje, různé zajímavé dřeviny, rozsáhlé alpinum, bylinková expozice, japonská, čínská, anglická a holandská zahrada. Již tradicí se staly prodejní výstavy, konají se pravidelně 4x ročně – od dubna až do prosince. V Borotíně najdeme stálou expozici pohyblivých vyřezávaných betlémů.

Arboretum-Borotin-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Velký a Malý Chlum (10 minut autem)

Dřevěná rozhledna (Malý Chlum) je vkusně doplněna stylovými lavičkami a držáky na kola. Žertem se o ní říká, že je to největší posed v republice, ale to nic nemění na faktu, že výhled je tu skutečně nádherný a paradoxně je vyšší než Velký Chlum, což je zajímavá pískovcová dominanta se sochami samouka Stanislava Rolínka.

Velky-a-Maly-Chlum-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Blaničtí rytíři (15 minut autem)

Nedaleko Boskovic, v Rudce u Kunštátu najdete Jeskyni Blanických rytířů, vytvořil ji samouk Stanislav Rolínek v pískovcové skále a mezi sochami najdete sv. Václava, Blanické rytíře, legionáře, lva a další. Jeho další sochy můžete obdivovat na pískovcové dominantě Velký Chlum.

Blanicti-rytiri-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Největší socha Masaryka (15 minut autem)

Některé sochy se ve stroji času a politických režimů mění v štvance. Stejně jako socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u moravského Kunštátu, která zde vznikla na přelomu 20. a 30. let minulého století. Po éře nacistů a komunistů z ní přežily jen obří boty. Výborný článek o tomto místu naleznete tady: Odkaz na IDNES

Nejvetsi-socha-T.-G.-Masaryka-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Zámek Lysice (3km)

Lysice, barokní zámek, národní kulturní památka, s překrásnou vyhlášenou zahradou a kolonádou s krytým ochozem. Nově zrekonstruovaná oranžerie (speciální skleník pro tropické rostliny) a unikátní fíkovna. V interiérech se nachází sbírka českého skla, porcelánu, soubory orientálních uměleckých předmětů, cenná sbírka zbraní, obrazů,…. Ideální místo pro svatební obřad na zámku (svatba na zámku). Restaurace U Tří volů Býkovice se nachází 3km od zámku.

Zamek-Lysice-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Zámek Boskovice (15 minut autem)

Boskovický empírový zámek, zapsán v seznamu kulturních památek a jeho nynější vlastníci jsou původní majitelé. A právě oni pořádají v areálu zámku svatohubertské slavnosti s bohatým programem a další zajímavé akce.

Zamek-Boskovice-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

 Hrad Boskovice (15 minut autem)

Romantická velmi zachovalá zřícenina goticko-renesančního boskovického hradu, jehož historie sahá až do 13.století.

Hrad-Boskovice-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Zámek Letovice (20 minut autem)

Další zámek, Letovice, je od roku 2004 v soukromém vlastnictví a stále ještě probíhají rekonstrukce. Na nádvoří se pravidelně konají burzy starožitností a řemeslné jarmarky. Letovický přírodně krajinářský park v anglickém stylu patří k nejcennějším přírodním památkám okresu Blansko a je celoročně přístupný.

Zamek-Letovice-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Zámek Kunštát s parkem (10 minut autem)

Se zámeckou zahradou, turisticky velmi atraktivní a navštěvovaný objekt. V interiérech se nachází sbírka českého skla, porcelánu, soubory orientálních uměleckých předmětů, cenná sbírka zbraní, obrazů, nábytku a knihovna rakouské spisovatelky Marie Ebner Eschenbach. Na zámku probíhá po celý rok řada akcí, koncerty, šermířské turnaje, výstavy atd. Národní kulturní památka. Patří mezi nejstarší šlechtická sídla na Moravě. Pod jižními zdmi zámku se nachází hřbitov (i psí) z konce 19. století, jeden z mála u nás dochovaných. Každý 3. víkend v měsíci září v Kunštátě probíhá „hrnčířský jarmark“, s bohatým doprovodným programem.

Zamek-Kunstat-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Zámek Rájec na Svitavou (15 minut autem)

Státní zámek – Klasicistní zámek francouzského typu vznikl v 18. Století. Zaujme především přepychově vybavenými interiéry knížecí rodiny Salmů. Z bohatých sbírek pak vyniká rozsáhlá kolekce orientálního porcelánu a proslulá zámecká obrazárna. Tradici zámeckého zahradnictví dokazuje rozlehlý anglický park a každoroční tématické výstavy květin v historických sálech zámku.

Zamek-Rajec-na-Svitavou-Lidovy-dum-Lysice-a-hotel-U-Tri-volu-Bykovice-150x150

Westernové městečko Boskovice (15 minut autem)

Zábavní centrum, koně, pistole, scénky z divokého západu, lanové centrum. Exkluzivně prohlídka Ztraceného světa – dinosauři a další.

Kam na snowboard či lyže?

Hodonín u Kunštátu (15 minut autem)

Lyžařský vlek 629 m n.m., délka sjezdovky 500m, 1 poma, večerní lyžování, půjčovna vybavení,…

Olešnice na Moravě (20 minut autem)

Lyžařský vlek 629 m n.m., délka sjezdovky 500m, kotva i poma, večerní lyžování, půjčovna vybavení,